Obturação dentária, Budapest - Ideiglenes tömés (Odontologia) serviços 58 clínicas (2135 Dentista, 2038 Ortodontista, 2019 Técnico de prótese dentária, 2020 Assistente de dentista, 2023 Cirurgião oral)
Descrição, questõesDESTAQUE
APOLLONIA DENTAL CENTER
DESTAQUE
1036 Budapest, KOLOSY TÉR 5-6.
Ideiglenes tömés - fogászat
Klinikánkon kizárólag esztétikus fogtöméseket készítünk. Ez azt jelenti, hogy a behelyezett tömés színben teljesen megegyezik a fog színével, gyakorlatilag észrevehetetlen, hogy művileg állítottuk helyre a fog folytonosságát.
MXdent Fogászati Rendelő
DESTAQUE
1027 Budapest, Margit krt. 50-52.
Ideiglenes tömés - orvosi szolgáltatás
MXdent Fogászati Rendelő
DESTAQUE
1027 Budapest, Margit krt. 50-52. II.em. 4.
Ideiglenes tömés - fogászat
Esztétikus („fehér”) fogtömésekhez rendelőnkben kompozit, kompomer és üvegionomer típusú anyagokat használunk. Melyek az esztétikai igényeket tökéletesen kielégítik. Színük a fog színével megegyezik. Ezt a fogszínt mindig fogszínkulcs segítségével választjuk ki. Az anyag megkeményedését fotopolimerizációs lámpa használatával érjük el. Az így elkészült tömés azonnal terhelhető, használható. Amalgám fogtömés cseréje Az amalgám fogtömés egyre ritkábban alkalmazott eljárás. A tömés ugyan tartós, de esztétikailag nem kielégítő, és higanyt tartalmaz. Idővel a fog szürkés elszíneződését okozza. Ezért javasoljuk a meglévő amalgám tömés cseréjét, mely rendelőnkben csak egy fogtömés árába kerül.
MedHealth Dental
DESTAQUE
1112 Budapest, Budaörsi út 163/b
Fogászati kezelés - Ideiglenes tömés
Ideiglenes tömés
Jókai Dental fogászati rendelő
DESTAQUE
1066 Budapest, Jókai utca 1.
Ideiglenes gyógyszeres tömés germident vagy CaOH2 - fogászati kezelés
A fogászati tömőanyagok olyan plasztikus anyagok, amelyet a fogorvos képlékeny állapotban a kavitásba (üregbe) helyez, eldolgozza és megkeményíti.
Dávid Dent
DESTAQUE
Budapest, Etele út 36/A fszt.5.
Ideiglenes tömés - fogászati kezelés
Színben és minőségben a legjobban megfelelő, fényre kötő kompozit tömőanyaggal készítem el őket. Az adott fog egyedi formáját, karakterét, áttetszőségének mértékét próbálom meg visszaadni az eredeti állapotának megfelelően.
Fogvarázsló
DESTAQUE
1119 Budapest, Mohai utca 41.
Ideiglenes tömés - fogászati kezelés
A fog (latinul dens, dentis) egy látható korona és egy, az állcsontokban rögzülő gyökér alkotta kemény szerv. A gerinceseknél fejlődött ki. Fő funkciójuk a táplálék megragadása, és – az emlősöknél – az emésztést megkönnyítő felaprózása, a rágás. Az embernél szerepet kapnak a beszédhangok képzésében, az esztétikai megjelenésben, egyes állatoknál pedig fegyverként szolgálnak. A törzsfejlődés során ezen funkcióknak megfelelően alakultak ki a különböző fogmorfológiák. Például a növényevőknek több az őrlőjük (a növényi táplálék nehezen emészthető), és a ragadozóknak jól fejlett szemfoguk van (az áldozat megragadására). A fogak színe a világossárgától a szürkésfehérig bármilyen lehet. Idővel viszont sötétebbek, sárgábbak lesznek mivel az átlátszó zománc kopik és az alatta lévő dentin színe érvényesül. Az emberi szervezetben két rend fogazat fejlődik ki. Az első rend, az ún. tejfogazat (időleges fogak, dentes decidui), a születés után hat hónappal kezd megjelenni, a maradandó fogak (dentes permanentes) pedig a hatodik életév után. Embernél a tejfogak száma 20, a maradandó fogaké 32. Egyes állatokban csak egy rend fog fejlődik ki, másoknál (például a cápánál) az élet egész folyamán cserélődnek. A fog szájüregbe nyúló részét koronának (corona dentis), a fogmederben rögzülő részét gyökérnek (radix dentis) nevezzük. A kettő határánál van a fognyak (collum dentis). Megkülönböztetünk klinikai- és anatómiai koronát: a klinikai korona a fognak, azt részét jelöli, amely látható, tehát az ínytől koronálisabban elhelyezkedő részt. Így az élet során a klinikai korona változó kiterjedésű, például a még teljesen elő nem tört fog klinikai koronája kisebb, majd később az ínyvisszahúzódás miatt nagyobb lehet. Az anatómiai korona ezzel szemben nem változik, mindig a zománccal fedett részt jelöli. A fogak lehetnek egy- vagy többgyökerűek. A frontfogaknak és a kisőrlőknek általában egy gyökerük van, kivéve a felső első kisőrlőt. A kétgyökerű alsó nagyőrlőknek egy meziális és egy disztális gyökere van, míg a szintén kétgyökerű felső első kisőrlő egy vesztibuláris és egy palatinális gyökérrel rendelkezik. A felső nagyőrlők háromgyökerűek, amelyek közül kettő vesztibuláris és egy palatinális. A fog belsejében található a fogpulpa, ezt teljesen körbeveszi a dentin, melyet a koronai részen zománc, a gyökéren pedig cement fed. A zománc és a cement a fognyaknál találkozik. A fogak a fogmederben az ún. gyökérhártya (periodontium) által rögzülnek. A lapát (felső) és véső (alsó) alakú metszőfogak harapásra, a hosszú és rögzítésében erősen biztosított szemfog tépésre, és a széles koronával rendelkező kis őrlőfogak a darabolásra és szétnyomásra, míg a nagyőrlők a legnagyobb rágómunkára alkalmasak.