Traitement du canal radiculaire, Budapest - Nettoyage, désinfection (Dentisterie) les services cliniques de 28 de (2135 Dentiste, 2038 Orthodontiste, 2019 Technicien dentaire, 2020 Assistante dentaire, 2023 Chirurgien dentiste)
Description, questionsTraitement
Dent
ABC Dental
A SOULIGNÉ
1184 Budapest, Üllői u. 372.
Régi gyökértömés eltávolítása
Gyökérkezelésre akkor van szükség, ha a fog belsejében erős fájdalommal járó gyulladás alakult ki, vagy már magától elhalt a fog. A leggyakrabban akkor gyullad be a gyökércsatorna, ha olyan mély a szuvasodás, hogy a gyökércsatorna is befertőződik. Ilyen esetben hidegérzékenységet jelezve begyullad, vagy elhal a fog, fájdalom és meleg érzékenység maradhat vissza. A gyulladás kapcsán felszaporodnak a baktériumok és a szöveti bomlástermék a gyökércsatornában. Ezeket mielőbb el kell távolítani. Ezt a beavatkozást csakúgy, mint minden mást, el lehet végezni úgy, hogy ne fájjon. Ha a páciens erős fájdalommal érkezik, ez a gyökérkezelés előtti gyógyszeres kezeléssel csökkenthető. A beavatkozást megelőzően érzéstelenítő szert használunk. A kezelt fogat – akár többször is – fertőtlenítő gyógyszerrel zárjuk le, hogy zavartalan legyen a gyógyulás.
GG-Dental Kft.
A SOULIGNÉ
1132 Budapest, Visegrádi u. 4. fszt/7.
Ideiglenes gyökértömés kalciumos pasztával - fogászati kezelések
Fogorvosi vizsgálat és röntgenfelvétel után. Minden esetben érzéstelenítésben! Fogászati fúróval eltávolítjuk a szuvas, fertőzött részeket, mert csak így tudjuk a gyökércsatornákat tisztán tartani. Steril gyökérkezelő tűkkel mechanikailag eltávolítjuk az elhalt ereket, idegeket, fertőzött szövetmaradványokat és közben fertőtlenítőszerrel öblögetjük a gyökércsatornát, hogy kémiailaig is csökkentsük a baktériumok számát. A gyökérkezelés ideje alatt folyamatosan egy úgynevezett apex lokátorral (amely funkcióját tekintve az autók tolatóradarjához hasonlít) nyomonkövetjük, hol jár a gyökérkezelő tű és mikor éri el a gyökércsatorna végét. Abban az esetben, ha gyökérkezelés során elértük a kívánt hosszúságot, és megfelelő átmérőt a tökéletes gyökértömés elkészítéséhez, akkor a gyökércsatornába gyógyszert teszünk (kalciumos paszta) és ideiglenesen lezárjuk a fogat. Gyökérkezelés után előfordulhat kisebb-nagyobb fájdalom, ráharapási érzékenység, súlyosabb esetben arcduzzanat, ilyenkor antibiotikum szedése javasolt. A végleges gyökértömést csak abban az esetben készítjük el, ha a panaszok teljesen megszűntek.
Dr. Erdélyi Dent
A SOULIGNÉ
1012 Budapest, Attila út 129/fsz./III.
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászat
A fogak különböző ingerekre begyulladhatnak (Pl:szuvasodás, a fogkorona letörése), ilyenkor a fog fájdalmassá válik és gyökérkrzelés válik indokolttá. A fogat érzéstelenítésben a fogorvos feltárja, eltávolítja az ideget, a csatornát fertőtleníti egy speciális folyadékkal, végül megtömi. Gyökérkezelés után legtöbbször rögtön megszünnek a panaszok, bár néha előfordulhat, hogy 1-2 napig érzékeny marad a fog.
MXdent Fogászati Rendelő
A SOULIGNÉ
1027 Budapest, Margit krt. 50-52. II.em. 4.
Ideiglenes gyógyszeres gyökértömés - fogászat
A fogat érzéstelenítjük kivéve, ha nem egy régi elhalt fogról van szó. A koronai részen kitisztítjuk a szuvasságot, és megkeressük a gyökércsatornákat (metsző, szemfogaknál egy, őrlőfogaknál 3 vagy 4 csatorna is lehet). A gyökércsatorna faláról lereszeljük a fertőzött törmeléket, sima szabályos felszínt alakítunk ki, fertőtlenítjük, és ideiglenes töméssel látjuk el. Általában 1 hét múlva sor kerülhet a gyökércsatorna végleges tömésére. A fog koronai részét ezt követően töméssel, vagy koronával állítjuk helyre. A beavatkozás többnyire fájdalommentes, de tovább tart, mint egy egyszerű fogtömés. A gyökértömés után egy enyhe helyi gyulladás is kialakulhat, de ez pár nap alatt elmúlik.
Implantcenter Fogászat és Szájsebészet Klinika
A SOULIGNÉ
1024 Budapest, Margit krt. 67.
Gyökércsatorna gyógyszeres zárása - orvosi szolgáltatás
A gyökérkezelés segítségével a fogszuvasodás vagy baleset miatt károsodott fog vagy foggyökér még egy lehetőséget kap, hogy ne kerüljön eltávolításra. A fogak két részből állnak: fogkorona, ez a látható rész, ami az íny fölött van, foggyökér, ami az íny alatti részen található. A foggyökéren belül van a fog idegcsatornája, amelyben erek és idegek futnak. Léteznek egy, illetve több gyökerű fogak, ennek megfelelően a gyökércsatornák száma is növekszik. Gyökérkezelés során a foggyökérből eltávolításra kerülnek az erek és idegek, ez a folyamat az ún. "kiidegelés". A gyökérkezelés nem jár fájdalommal, mivel a fog kezelését érzéstelenítés előzi meg! Gyökérkezelés során a gyökércsatorna tisztítása speciális eszközök és gyökérkezelő gép segítségével történik. A gyökérkezelő gép előnyei: gyökérkezelés rövidebb idő alatt történik, kevesebb röntgenfelvételre van szükség, pontosabb, precízebb a gyökértömés. A gyökérkezelést nem minden esetben lehet egy alkalommal befejezni. Ebben az esetben gyógyszeres ideiglenes tömés kerül a fogba, majd a fog kezelése egy másik időpontban folytatódik. Panaszmentes, jól gyökér tömött fog végleges ellátása esettől függően a következők lehetnek: esztétikai fogászat megoldások: kompozit tömés ("fehér" tömés), inlay (betét), porcelán héj különböző fogpótlás: gyökércsap és fogkorona, csak fogkorona, illetve foghíd. A gyökérkezelt fogak hosszú évekig működőképesek tudnak lenni, de terhelhetőségük kisebb mint az épp fogaké. Ajánlott évente fogászati röntgenfelvétellel ellenőrizni a gyökérkezelt fogakat. Amennyiben a korábban gyökérkezelt fogak színe eltér a mellette lévő egészséges fog színétől, ez esetben lehetőség van az adott fog belső fehérítésére is (fogfehérítés). Azok a fogak, amelyek gyökerei nem alkalmasak gyökérkezelésre, nem tarthatóak meg, mivel ezek begyulladnak és gócot jelentenek a szervezetben. A gócok ízületi-, bőr problémákat, hajhullást, szem-, szívbetegséget, arcüreggyulladást, stb. okozhatnak, ezért eltávolításuk nagy jelentőséggel bír. A nem megtartható fogak, gyökerek eltávolítása szájsebészeti módszerrel történik. Ezen elvesztett fogak, gyökerek általában pótlásra kell, hogy kerüljenek. Ebben tud segítséget nyújtani az implantáció (fogbeültetés), foghíd készítés, esetleg a protézis.
RioDent Fogszakorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
1055 Budapest, Balassi Bálint u. 27.
gyökérkezelés csatorna megnyitása fertőtlenítés,gyógyszerezés - fogászati kezelés
Fogápolás
DENTORS Fogorvosi rendelő
A SOULIGNÉ
1138 Budapest, Marina sétány 1. III/304
Gyökérkezelés
Gyökérkezelés azokban az esetekben javallott eljárás, ha egy szuvasság, esetleg egy törés eléri a fogbél területét. A fogbélben a speciális anatómia ( zárt kemény szövettel határolt tér ) miatt a a gyulladásos folyamatok, nem tudnak lezajlani (mivel nincs lehetőség a duzzanattal járó megfelelő véráramlás növekedésre) , ezért sokszor hihetetlen fájdalommal járnak, és nagyon gyorsan a fog elhalásához vezetnek. A gyulladás terjedési folyamatáról fájdalom típusok és diagnosztika lapunkon bővebben olvashat. A gyökérkezelés fő célja a gyökércsatorna megtisztítása a szövettörmeléktől, baktériumoktól, illetve az esetlegesen még fájdalmat okozó idegekkel átszőtt fogbél ( pulpa ) maradványoktól. Ezzel megelőzzük a fertőző ágensek továbbjutását a csontba, illetve a gyökércsúcsi területre. Amennyiben a fertőzés már beterjedt a gyökércsúcsi területre a gyökérkezelést követő gyökértöméssel gátat vethetünk az ágensek szabad áramlásának, így a gyökércsúcsi területre jutott maradék kórokozót a szervezet már általában képes elpusztítani. A gyökérkezelés a gyökércsatorná(k)hoz való hozzáférési nyílás preparálása után, a gyökércsatornák kitisztításával történik. A fogorvos ezt gyökérkezelő tűk sorával végzi, melyek egyre növekednek. Ezt kiegészíti fertőtlenítő szeres átöblítésekkel. Ahhoz, hogy a fogorvos pontosan a gyökércsúcsig tisztítson az apró műszerekkel röntgenfelvétel, illetve elektromos hosszmeghatározó berendezés segítségével be kell mérnie a csatornákat. A tágítást addig végezzük, amíg láthatóan fertőzött anyagot távolítanak el a csavarmenetes gyökérkezelő tűk a csatornákból. A gyökérkezelés egyes estekben gyorsítható gépi gyökértágító eszközökkel. Ha egy fog panaszos volt, illetve a gyökércsúcsán a röntgenfelvételen elváltozást látunk, gyakran egy fertőtlenítő hatású “gyógytömést” helyezünk a csatornába a következő ülésben elkészített gyökértömésig. Ha csak trauma miatt nyílt meg a pulpaüreg és azonnal el tudjuk látni a pácienst, gyakran egy ülésben gyökértömni lehet a fogat. A gyökértömést fontos, hogy mielőbb jó fedőtömés kövesse, ezzel is biztosítva a megfelelő gátat a baktériumok számára. A fogak gyökérstruktúrája, illetve kivitelezés precizitása nagyban befolyásolja a gyökérkezelés sikerességét, ezért csak röntgenkontroll, vagy elektromos hosszmeghatározás ellenőrzésére lehetőséget nyújtó rendelőben gyökérkezeltessük fogainkat. Tudnunk kell, hogy metsző és szemfogaink általában egy, kisörlő fogaink 1-2, nagyörlő fogaink pedig 3-4 gyökércsatornával rendelkeznek. A kezelések is így bonyolódnak, kezelések ára pedig a legtöbb rendelőben ennek megfelelően meghatározott. Egy 3 gyökércsatornás fog gyökérkezelése, illetve gyökértömése közel háromszor annyi idő, mint egy egy gyökércsatornás fogé.
Dental Clinic fogászat
A SOULIGNÉ
1096 Budapest, Viola utca 31-33
GYÖKÉRKEZELÉS Egy csatornás fog - fogászati kezelés
A fog keményszövetein belül található fogbél gyulladásos folyamatait leggyakrabban a mély, szuvas üregekben tanyázó baktériumok és bakteriális toxinok okozzák. A fogbélüreg speciális anatómiai felépítése miatt ezen gyulladásos folyamat egy idő után visszafordíthatatlan stádiumba lép. Azért hogy a szövődményeket (granulóma, ciszta, tályog…) megelőzzük elkerülhetetlen ennek a gyulladásos szövetnek az eltávolítása. Ezt a terápiás folyamatot hívják gyökérkezelésnek. A gyökérkezeléssel a fertőzött beltartalom és a fertőzött csatornafal is eltávolításra kerül. Ezt gyökérkezelő tűk segítségével hajtják végre. A mechanikai tisztítás mellett elengedhetetlen az üreg kémiai fertőtlenítése is, mivel vannak olyan anatómiai variációk és képletek, melyek egyrészt szabad szemmel láthatatlanok, másrészt mechanikai tisztítóeszközökkel elérhetetlenek. A modern technika eszközeit és anyagait használva ma már nagy biztonsággal baktériummentessé tehetjük a fertőzött területet. A gyökérkezelés befejezéseként a megtisztított csatornát a gyökér csúcsáig megfelelő tömőanyaggal zárják a további bakteriális behatolás ellen.
Dental Diamond
A SOULIGNÉ
1095 Budapest, Soroksári út 1. Dunaház 4-es lepcsőház 12-es kapu csengő II emelet.
GYÖKÉRKEZELÉS 1 csatorna
Ha a fogszuvasodás eléri a gyökércsatornát, gyulladást okoz és legtöbbször erős fájdalom kíséri. Néha előfordul, hogy a fog erős, külső hatás (pl. ütés) miatt hal el. Mindkét esetben az egyetlen megoldás a gyökérkezelés, melynek segítségével a reménytelennek tűnő fogak is megmenthetőek. A gyökérkezelés során eltávolítjuk az elhalt foggyökeret (gyökereket), fertőtlenítjük a gyökércsatornát, majd lezárjuk azt. Bizonyos esetekben szükséges ideiglenes tömést alkalmazni. A kezelés a közhiedelemmel ellentétben teljesen fájdalommentes, helyi érzéstelenítés mellett Ön semmit sem fog érezni!
BioDental Horváth Rendelő
A SOULIGNÉ
Budapest, Monostori út 9.
Gyökérkezelés, 1 csatorna - fogászati kezelés
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbélgyulladás, amit a mély szuvasodásból származó baktérium- penetráció okoz. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A kezelés során a fogbélüreg tartalmát (pulpa vagy ideg) eltávolítjuk. A visszamaradt üres gyökércsatornát lehetőség szerint szabályos formára alakítjuk és különböző kémiai anyagok segítségével fertőtlenítjük.
BioDental Horváth Rendelő
A SOULIGNÉ
Budapest, Római tér 3.
Gyökérkezelés, 1 csatorna - fogászati kezelés
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbélgyulladás, amit a mély szuvasodásból származó baktérium- penetráció okoz. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A kezelés során a fogbélüreg tartalmát (pulpa vagy ideg) eltávolítjuk. A visszamaradt üres gyökércsatornát lehetőség szerint szabályos formára alakítjuk és különböző kémiai anyagok segítségével fertőtlenítjük.
Duna Dentál Klinika
A SOULIGNÉ
Budapest, Duna utca 3. félemelet 6
Gyökértömés 1-2-3 csatorna - fogászati kezelések
Gyökérkezelés során az elhalt vagy fertőzött fogbelet eltávolítjuk, a gyökércsatornákat - azok tisztítása és fertőtlenítése után - töméssel látjuk el. Így megszüntethető a fájdalom, biztosítható a fog megtartása, elkerülhető a további fertőzések illetve gócbetegségek kialakulása.
MXdent Fogászati Rendelő
A SOULIGNÉ
1027 Budapest, Margit krt. 50-52.
Gyökérkezelés 1 csatorna - orvosi szolgáltatás
Mikor válhat szükségessé a gyökérkezelés? a fogszuvasodás már olyan mélyre terjed, hogy a fertőzés eléri a fogbél-üreget, (ez elviselhetetlen, legtöbbször éjszaka jelentkező lüktető fájdalommal jár), vagy a fogat erős ütés éri, akár tünetek nélkül is elhalhat a fogbél, ez sokszor csak véletlenül derül ki egy esetleges röntgenfelvétel készítésekor (ha a gyökércsúcson van elváltozás, illetve az elhalt fog elszíneződik), esetleg a fogkorona olyan mértékű sérülése esetén, amikor a törés eléri az idegcsatornát, szintén szükségessé válhat a gyökérkezelés. Egy elhalt, fájó fogat a legkönnyebb és legegyszerűbb kihúzni, de ne felejtsük el, hogy a kihúzott fogat ezek után valahogy pótolni kell. Ha ezt elmulasztjuk, akkor az ellentétes fogsorban levő fog egyre jobban kinő a fogsorból, a szomszédos fogak bedőlnek az üres területre, és ha már több fog is hiányzik, akkor túlterhelődnek a megmaradt fogak. Ezek következtében több fogat is elveszíthetünk a közeljövőben. Ezért amennyiben lehetséges próbáljuk meg a gyökérkezelést, mert a saját fognál nincsen jobb. A gyökérkezelés menete: A fogat érzéstelenítjük kivéve, ha nem egy régi elhalt fogról van szó. A koronai részen kitisztítjuk a szuvasságot, és megkeressük a gyökércsatornákat (metsző, szemfogaknál egy, őrlőfogaknál 3 vagy 4 csatorna is lehet). A gyökércsatorna faláról lereszeljük a fertőzött törmeléket, sima szabályos felszínt alakítunk ki, fertőtlenítjük, és ideiglenes töméssel látjuk el. Általában 1 hét múlva sor kerülhet a gyökércsatorna végleges tömésére. A fog koronai részét ezt követően töméssel, vagy koronával állítjuk helyre. A beavatkozás többnyire fájdalommentes, de tovább tart, mint egy egyszerű fogtömés. A gyökértömés után egy enyhe helyi gyulladás is kialakulhat, de ez pár nap alatt elmúlik. Azért, hogy a gyökérkezelés a lehető legkisebb fájdalommal járjon: ha a páciens erős fogfájdalommal érkezik, akkor gyógyszeres kezeléssel csökkentjük a fájdalmat, így a gyökérkezelés már fájdalommentesen elvégezhető, a gyökérkezelés alkalmával ubistesin-forte nevű érzéstelenítő szert alkalmazunk, amely a hagyományos lidocainnál 4-szer erősebb hatást fejt ki, a fogat-akár többször- fertőtlenítő, nyugtató hatású gyógyszerrel zárjuk le, hogy a gyógyulás bekövetkezhessen. Végleges gyökértömés csak ezután kerül a fogba.
Kolodent Fogászati Klinika
A SOULIGNÉ
1052 Budapest, Váci utca 23. I. em.
Gyökérkezelés frontfog 1 csatorna - fogászati kezelés
A fogbél gyulladása, elhalása és ennek következtében a gyulladás gyökércsúcson túli területekre terjedése okozhatják a gyökérkezelés szükségességét. Nem minden fogfájdalom jelenti a fogbél olyan gyulladását, mely rögtön gyökérkezelés elvégzését indokolná! Ennek mérlegelése az orvos feladata körültekintő vizsgálat elvégzése után! A gyökérkezelés során a csatornákból ( ezek száma a fogtól függően lehet 1-4) a fertőződött, gyulladt törmeléket eltávolítjuk, a csatornákat fertőtlenítjük - ezt a folyamatot gyakran támogatjuk különböző helyi gyógyszerekkel a csatornán belül - majd a csatornákat végleges gyökértöméssel látjuk el! Ez a kezelési folyamat általában két - három kezelést tesz szükségessé!
Dent-Inn
A SOULIGNÉ
1097 Budapest, Vaskapu u. 10-14. A. ép. 103.
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászati kezelés
Rendelőnk törekszik a saját fog megtartására, ennek néha nélkülözhetetlen eleme a gyökérkezelés. A beavatkozásra akkor lehet szükség, amikor nagyon fáj a fog, mert a szuvasodás eléri és megbetegíti a fogbelet, vagy egy régebben elhalt fog ellátásakor. A kezelés három lépésben történik. Az első találkozáskor kerül sor a fog belsejében található gyökércsatornákból a gyulladt, illetve elhalt szövetek eltávolítására, a csatornák fertőtlenítésére. A második találkozáskor történik a gyökértömés, amikor a kitisztított gyökércsatornákat hermetikusan lezárjuk. A harmadik találkozáskor történik a fog koronájának restaurációja. Mint a fogászat más területein, itt is kiemelt fontosságú a precizitás, pontosság. Ahhoz, hogy precízen kitisztítsuk a gyökércsatornákat, alapvető fontosságú a gyökércsatorna hosszának pontos ismerete. Korábban ezt kizárólag többszöri röntgenfelvételekkel lehetett hozzávetőlegesen meghatározni. Rendelőnkben a röntgenfelvételek mellett azonban kizárólag e célból elektronikus gyökércsatorna bemérőt alkalmazunk. E csúcstechnológiát képviselő berendezés tizedmilliméteres pontossággal határozza meg és teszi kijelzőjén láthatóvá a kezelőorvos számára a kérdéses munkahosszt. Mivel így akár röntgenfelvétel nélkül is elvégezhető a beavatkozás, a terhes kismamák nincsenek veszélynek kitéve.
PROFESSIONAL DENTAL SYSTEM
A SOULIGNÉ
1028 Budapest, Máriaremetei út 65.
Gyökértömés 1 csatorna - fogászati kezelések
A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbél-gyulladás, amit a mély szuvasodásból a fogbélbe jutó baktériumok okozzák. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor a baktériumok kerülnek, a fogbél szövetei gyulladttá válnak, ez heves, lüketető fájdalommal jár. Elhalt fogbelű fogak, illetve a gyökércsúcs körüli gyulladások kezelése is a korrekt gyökértömés készítése. A gyökérkezeléssel a fertőzött bel-tartalmat és a fertőzött csatornafalat is eltávolítjuk, alaposan fertőtlenítjük, majd a csatornát gyökér-tömőanyaggal feltöltjük. Ez megakadályozza az esetleg a csatornában rekedt baktériumok túlélését. Gyökérkezelések során a kezelés előtt röntgenfelvételt készítünk, így tájékozódunk a gyökerek és a gyökércsatornák meglétéről, lefutásáról. A gyökértömés elkészülte után újabb felvételt készítünk, amivel ellenőrizhetjük a gyökértömés pontosságát. Ha a fogszuvasodás vagy a fog sérülése olyan mértékű, hogy erős fájdalmat okoz, gyökérkezelés válhat szükségessé. A beavatkozás során a gyökérbe illetve gyökerekben elhelyezkedő csatornákat kell feltárni. A frontfogakban általában egy, a kisőrlőkben egy vagy kettő, a nagyőrlőkben három, de nem ritkán négy gyökércsatorna található. A csatornák megnyitását követően teljes hosszukban ki kell tisztítani az ott található sok esetben fertőzött törmeléket el kell távolítani. Erre szolgálnak a kézi és gépi eszközök és a folyamatos átöblítés. A csatornák kitisztítása és megfelelő mértékű feltágítása után letömhetőek. A gyökérkezelés során érzékenység esetleg fájdalom léphet fel, mely gyógyszeres kezeléssel jól megszüntethető.
Szabados Dental
A SOULIGNÉ
1085 Budapest, Üllői út 14. II. em. 10. ajtó
Gyökérkezelés - fogászati kezelés
A gyökérkezelések kifejezetten a fogak megmentésére irányuló kezelések, amikor a fogszuvasodás már olyan mélyre hatott, hogy a fogbélűrben található fogideg visszafordíthatatlanul károsodott. Ilyenkor az egyetlen megoldás a fog megmentésére a beteg, illetve elhalt fogideg eltávolítása és tisztítás, fertőtlenítés utáni gyökértöméssel való ellátás. Ezek a kezelések a mai modern érzéstelenítési technikáknak és anyagoknak köszönhetően teljesen, illetve szinte teljesen fájdalommentesen végezhetőek.
Madenta Fogászati Központ
A SOULIGNÉ
Budapest, Madách Imre tér 7, félemelet
Gyökérkezelés 1 csatorna - fogászati kezelés
Az első lépés egy kisröntgen készítése a probléma felmérése érdekében. Ezt követően érzéstelenítés, majd a fogbélüreg feltárása következik, ami tulajdonképpen fúrást jelent. Amennyiben a fogbélüreg alja láthatóvá vált, a gyökércsatorna-bemenetek megkeresése következik. A fogak 1,2 vagy 3, ritkán 4 csatornával rendelkeznek. Miután valamennyi csatornát megtaláltuk, átjárhatóvá kell tennünk őket. Erre a feladatra speciális, kisméretű műszereket használunk, amelyek egyaránt alkalmasak reszelésre és tágításra. Miután átjárhatóvá tettük a csatornákat, áttérhetünk a hosszmeghatározásra. A megfelelő fertőtlenítő átöblítő oldat állandó alkalmazása mellett enyhén tölcsér alakúra formáljuk a gyökércsatornákat. Erre a lépésre azért van szükség, hogy biztosan eltávolítsuk az összes fertőzött foganyagot és hogy megfelelő gyökértömés készülhessen. A gyökértömés általában több ülés alatt készül el. Az első ülés alkalmával egy Ca(OH)2- (kálcium-hidroxid) tartalmú gyógyszeres paszta kerül a csatornákba és ideiglenes tömés a fogba. Ez azért fontos, hogy a baktériumok egészen biztosan elpusztuljanak. A gyógyszer 1-4 hétig maradhat a fogban, indokolt esetben 1-2 cserére is sor kerülhet. Amikor a fogorvos tisztának nyilvánítja a csatornákat, következhet a gyökértömésre, utána pedig egy ellenőrző röntgen.