Лечение корневых каналов, Budapest - Передний зуб (Лечение зубов) услуги 25 клиник (2135 Дантист, 2038 Ортодонт, 2019 Зубной техник, 2020 Ассистент стоматолога, 2023 Oral хирург)
Описание, вопросыЛечение
Зуб
Marina Dental Salon Kft
ПОДЧЕРКНУЛ
1138 Budapest, Marina sétány 1. 3 em. 304.
Gyökértömés – frontfognál - fogászati kezelés
A fogak gyökérkezelése egy olyan fogászati eljárás, melynek során a sérült vagy fertőzött fogbelet gyökértöméssel helyettesítjük. A fogbél (pulpa) speciális sejtekből, erekből, szövetszálakból, idegekből áll, melyek kitöltik az egész rendelkezésükre álló teret. Gyökérkezelés során ezt a teret fertőtlenítjük, tágítjuk, és látjuk el töméssel. A gyökérkezelést endodonciai kezelésnek is nevezzük. A gyökérkezelés a megbetegedett fogbél gyógyítására szolgál. A beteg fogbél gyulladást vagy fertőzést okozhat.
Implantcentrum
ПОДЧЕРКНУЛ
1026 Budapest, Pasaréti út 20/b
Gyökértömés (frontfog) - orvosi szolgáltatás
PASARÉTI FOGÁSZATI- ÉS IMPLANTCENTRUM
ПОДЧЕРКНУЛ
1026 Budapest, Pasaréti út 20/b
Gyökértömés frontfog - fogászati kezelés
A gyökérkezelés a károsodott fog megmentését célozza. A gyökérkezelés egyik oka, ha a fogszuvasodás olyan mértékű, hogy eléri, vagy megközelíti a fog belsejében levő ereket és idegeket tartalmazó kamrát, és így fogbélgyulladás alakul ki. Ennek tünete az érzékenység, a lüktető fogfájás, esetleg arcduzzanat. A másik ok, amiért a fogat gyakran gyökérkezelni kell, ha az egyébként egészséges fog elhal pl.: ütés éri, letörik a fog, vagy előrehaladott fogágybetegség esetén, amikor nem fedi elegendő csont a fogakat a fogágyban, illetve ha korona felhelyezése miatt sok anyagot kell elcsiszolni. Mindkét esetben megszűnik a fog vérkeringése, a vér nem tudja elszállítani a baktériumokat, és ezek a fogat körülvevő csontban elszaporodhatnak, és további gyulladást, ún. gócot okozhatnak. Sor kerülhet már gyökérkezelt fogakban gyökértömés cserére is, ha a érzékeny, fájdalmas a fog vagy a röntgenfelvételen gyulladás látszik a fog gyökere körül.
Fogvarázsló
ПОДЧЕРКНУЛ
1119 Budapest, Mohai utca 41.
Gyökérkezelés - fogászati kezelés
A fog (latinul dens, dentis) egy látható korona és egy, az állcsontokban rögzülő gyökér alkotta kemény szerv. A gerinceseknél fejlődött ki. Fő funkciójuk a táplálék megragadása, és – az emlősöknél – az emésztést megkönnyítő felaprózása, a rágás. Az embernél szerepet kapnak a beszédhangok képzésében, az esztétikai megjelenésben, egyes állatoknál pedig fegyverként szolgálnak. A törzsfejlődés során ezen funkcióknak megfelelően alakultak ki a különböző fogmorfológiák. Például a növényevőknek több az őrlőjük (a növényi táplálék nehezen emészthető), és a ragadozóknak jól fejlett szemfoguk van (az áldozat megragadására). A fogak színe a világossárgától a szürkésfehérig bármilyen lehet. Idővel viszont sötétebbek, sárgábbak lesznek mivel az átlátszó zománc kopik és az alatta lévő dentin színe érvényesül. Az emberi szervezetben két rend fogazat fejlődik ki. Az első rend, az ún. tejfogazat (időleges fogak, dentes decidui), a születés után hat hónappal kezd megjelenni, a maradandó fogak (dentes permanentes) pedig a hatodik életév után. Embernél a tejfogak száma 20, a maradandó fogaké 32. Egyes állatokban csak egy rend fog fejlődik ki, másoknál (például a cápánál) az élet egész folyamán cserélődnek. A fog szájüregbe nyúló részét koronának (corona dentis), a fogmederben rögzülő részét gyökérnek (radix dentis) nevezzük. A kettő határánál van a fognyak (collum dentis). Megkülönböztetünk klinikai- és anatómiai koronát: a klinikai korona a fognak, azt részét jelöli, amely látható, tehát az ínytől koronálisabban elhelyezkedő részt. Így az élet során a klinikai korona változó kiterjedésű, például a még teljesen elő nem tört fog klinikai koronája kisebb, majd később az ínyvisszahúzódás miatt nagyobb lehet. Az anatómiai korona ezzel szemben nem változik, mindig a zománccal fedett részt jelöli. A fogak lehetnek egy- vagy többgyökerűek. A frontfogaknak és a kisőrlőknek általában egy gyökerük van, kivéve a felső első kisőrlőt. A kétgyökerű alsó nagyőrlőknek egy meziális és egy disztális gyökere van, míg a szintén kétgyökerű felső első kisőrlő egy vesztibuláris és egy palatinális gyökérrel rendelkezik. A felső nagyőrlők háromgyökerűek, amelyek közül kettő vesztibuláris és egy palatinális. A fog belsejében található a fogpulpa, ezt teljesen körbeveszi a dentin, melyet a koronai részen zománc, a gyökéren pedig cement fed. A zománc és a cement a fognyaknál találkozik. A fogak a fogmederben az ún. gyökérhártya (periodontium) által rögzülnek. A lapát (felső) és véső (alsó) alakú metszőfogak harapásra, a hosszú és rögzítésében erősen biztosított szemfog tépésre, és a széles koronával rendelkező kis őrlőfogak a darabolásra és szétnyomásra, míg a nagyőrlők a legnagyobb rágómunkára alkalmasak.
HQDent Fogászat
ПОДЧЕРКНУЛ
1125 Budapest, Istenhegyi út 29. II. emelet
Frontfog Gyökértömés - fogászati kezelés
A gyökérkezelés szükségességének és menetének megértéséhez először a fog felépítését kell megismerni. A fogat az íny felett kívülről a fogzománc védi. Alatta található a fogállomány (dentin), mely a fogbelet (pulpa) védi. A fogbél erekből és idegekből áll, az erek táplálják a fogat, az idegek pedig az információkat közvetítik az idegi központ felé pl. fájdalmat. Így érthető, hogyha a zománc megsérül (szuvasodás vagy sérülés miatt) és a dentin csatornáin keresztül a fogbél megnyílik a külvilág számára akkor fogfájás jelentkezik.
Cofidental Fogászat
ПОДЧЕРКНУЛ
1015 Budapest, Batthyány utca 59.
Gyökértömés frontfog - fogászat
Fogápolás
Fogászat - fogorvos - fogorvosi rendelés
ПОДЧЕРКНУЛ
1036 Budapest, Evező u. 7 .
Gyökérkezelések Frontfog, kisőrlő - fogászati kezelés
A gyökérkezelés során a fogbélüreg - mely két részből áll: a fog koronájában elhelyezkedő pulpakamrából és ennek gyökéri folytatódásából, a gyökércsatornából - tartalmát eltávolítjuk, s ezt a teret lehetőség szerint sterillé tesszük, és olyan anyaggal tömjük be a gyökércsatorna teljes hosszában, amely tartós zárást biztosít. A fog keményszövetei (zománc és dentin) alatt a fogbélüreg található. Ennek tartalma: érképletek, idegek, kötőszövet. A gyökérkezelés indoka leggyakrabban a fogbélgyulladás, amit a mély szuvasodásból származó baktériumpenetráció okoz. A gyökércsatornába és annak falába ilyenkor baktériumok kerülnek. A gyökérkezeléssel a fertőzött beltartalmat és a fertőzött csatornafalat is eltávolítjuk. Ezt gyökérkezelő tűk segítségével hajtjuk végre.